Prodej jízdních kol

img_kolo.jpg, 2,3kB

Zajistíme Vám kolo přesně dle Vašich požadavků a to jak hotový výrobek některého z našich smluvních partnerů, tak i kolo složené přesně dle Vašich pokynů a požadavků. Přijďte si vybrat na prodejnu, případně nahlédněte do katalogu nebo jen přijďte s Vaší představou. O zbytek se už postaráme my.


Jak si vybat kolo, respektive bike, no prostě bajk?

Primárně je třeba si zvolit, jak a kde budeme bike používat a k čemu má bike sloužit. Začtěte se níže, dozvíte se řadu užitečných informací.

Typy bajků

FULL MTB

FULL MTB

Dá se říci, že to je nějaká ta 1. liga mezi MTB. Jedná se o kolo s odpruženou přední vidlicí a odpruženou zadní stavbou, respektive taky vidlicí. Svou konstrukcí dosahují přední vidlice kola zpravidla daleko vyšších zdvihů než u klasických MTB a tudíž je toto kolo určeno převážně pro tzv. downhill, tj. jízdu z kopce dolů ve velmi náročném terénu, případně pro velmi těžký terén v horách. Tím chceme říct, že pokud pravidelně nepovalíte sjezdovkou dolů a pak zase nahoru, sáhněte níže pro MTB kolo.

Zpět nahoru »


MTB

MTB

MTB kola jsou stavěna pro jízdu v terénu. Správný výběr se však řídí Vaší potřebou, kde s ním chcete jezdit. Pokud máte rádi těžší terén, náročnější stoupání a nějaký ten sjezdík, sáhněte po kolu, které je vybaveno tomu odpovídající technikou. Tato kola nejsou zrovna nejlevnější. Pokud však budete jezdit v lehčím terénu, postačuje standardní model s normálním vybavení. Zde se již lze dostat na v celku normální cenu. S MTB kolem samozřejmě můžete i na silnici, nicméně jeho charakter tomu moc neodpovídá a kolo Vám to dá rázně najevo svým valivým odporem, hlučností a náročností. Pokud budete jezdit více jak 60% na cestě, sáhněte níže pro CROSS kolo.

Nabídka MTB ... zde »

Zpět nahoru »


CROSS

CROSS

Když už jste dočetli až tady, je nám jasné, že se do terénu vydáte minimálně. Tím pádem jste správně u tzv. CROOS kola, někdy nazývané i jako TREKING. Je určeno pro lehký terén ve formě šotolinových a hliněných nezpevněných cest a pak pro standardní silnice a cyklostezky. Ve výjimečných případech se s ním můžete vydat i do těžšího terénu, nicméně mějte na vědomí, že CROSS kolo není na toto stavěno. Pokud máte rádi klasickou cykloturistiku s brašnami na nosičích vpředu i vzadu, je toto kolo pro Vás správná volba. Pokud jste však krví silničář, sáhněte níže pro SILNIČNÍ kolo.

Nabídka CROSS ... zde »

Zpět nahoru »


SILNIČNÍ

SILNIČNÍ

Vy co čtete tuto charakteristiku jste čistokrevní silničáři. Vy víte o kole své, tj. tenké gumy, lehký rám, vysoko sedlovka a nejlépe prázdná cesta. Do terénu ani omylem, to raději vezmete kolo přes rameno a dírám v cestách se vyhýbáte jak můžete.

Nabídka SILNIČNÍ ... zde »

Zpět nahoru »


CITY

CITY

Ano to je taktéž silniční kolo, nicméně už to není takový speciál jako výše uvedené, zde se nehraje na každý gram a aerodynamiku. CITY kolo, jak je již z názvu patrno, je určeno výhradně do města. Je trochu robustnější a je stavěno hlavně na pohodu a pohodlný přesun z místa na místo po městě, včetně toho, že v košíku vpředu nebo vzadu si převeze třeba čerstvou zeleninu z farmářského trhu, případně na něm vyrazíte do práce aniž by jste se umazali. Je rovněž odolnější na nerovnosti, výmoly a patníky městských cest a cyklostezek.

Zpět nahoru »


DIRT/STREET

STREET

Není to zrovna nejběžnější název, nicméně věříme, že jste toto kolo již někde viděli, předpokládáme, že někde ve street parku či na náměstí. Jedná se o speciál stavěný na překonávání různých překážek např. U-ramp, případně jiného občanského vybavení ve městě např. schody, květináče, kašny apod. Zpravidla se na nich pohybují mladí lidé s motorkářskou helmou na hlavě a chráničem kam se podíváte, alespoň ti co to myslí vážně.

Zpět nahoru »


DĚTSKÁ KOLA

DĚTSKÁ KOLA

Málem bychom zapomněli na ty naše nejmenší. Pro ně jsou určena dětská kola, které jsou stavěna zejména dle jejich výšky a zejména s ohledem na jejich bezpečnost. Jedná se zpravidla o 10", 12", 16", 20" a 24" (palcová) kola.

Nabídka DĚTSKÁ kola ... zde »

Zpět nahoru »


NEVYBRALI JSTE SI

Tak pokud jste dočetli až sem, nenašli jsme pro Vás vhodné kolo touto formou. Nevadí, nezoufejte ... zastavte se u nás osobně a věříme, že se Vám trefíme přesně do vkusu, požadavků, očekávání a konec konců i do Vaší představy o ceně.

ZVOLENÍM TYPU KOLA TO NEKONČÍ !!!

Pokud jste si mysleli, že již máte vybráno a je hotovo, dovolte nám, Vás uvést v omyl. Tyto metody se možná uplatňují jinde, ale né u nás. Pojďme se podívat, jaká velikost rámu Vámi zvoleného typu kola by byla pro Vás ideální.

Výška Vaší postavy v cm Výška rámu kola dle označení
do 165 cm 15", 16", S, do 44 cm, do 500 mm
160 - 170 cm 17", 18", M, do 48 cm, do 520 mm
170 - 185 cm 19", 20" , L, do 52 cm, do 540 mm
185 - 200 cm 21", 22", XL, do 55 cm, do 560 mm
195 - 210 cm 23", 24", 58-60 cm, nad 580 mm
nad 210 cm malířské štafle s kolečky nevedeme, nicméně nezoufejte, zastavte se, něco vymyslíme :-)

A jak je to s velikostí kol, nevyznáte se v těch palcích? Koukněte níže, tabulka Vám to vysvětlí:

Průměr kola Typ kola
10", 12", 16", 18", 20", 24" Dětská kola
26" FULL MTB, MTB, DIRT/STREET
27", 28" CROSS, Silniční, CITY

Zpět nahoru »